INFORMACJA Z XL SESJI RADY MIEJSKIEJ I POSIEDZENIA WSPÓLNEGO KOMISJI
W dniu 26 maja br. w auli Liceum Ogólnokształcącego odbyła się XL sesja Rady Miejskiej Pniewy. Obrady poprzedzone zostały wspólnym posiedzeniem komisji w dniu 23 maja br., poświęconym analizie i zaopiniowaniu projektów uchwał.
Sesja rozpoczęła się, zainicjowaną przez Przewodniczącego Rady, minutą ciszy dla uczczenia ofiar wojny w Ukrainie.
W dalszej części sesji Rada Miejska zapoznała się z informacjami i sprawozdaniami dotyczącymi :
1) funkcjonowania Pniewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego,
2) oceny zasobów pomocy społecznej za 2021 rok,
3) sprawozdania z realizacji programu współpracy gminy Pniewy z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2021.
Ponadto Rada Miejska podjęła uchwały w sprawach:
1) przyjęcia programu osłonowego „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 w Gminie Pniewy,
2) wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego,
3) zmiany uchwały budżetowej na rok 2022.
Na zakończenie sesji Burmistrz Jarosław Przewoźny zaprosił radnych oraz mieszkańców na zbliżające się uroczystości i imprezy gminne.



.png)