Koncert Poznańskich Słowików
Dzisiaj w kościele pw. św. Wawrzyńca w Pniewach odbył się koncert Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki.
Chórzyści pod dyrekcją Macieja Wielocha przy akompaniamencie Eugeniusza Wawrzyniaka wykonali przepiękne utwory.
Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej nazywany powszechnie „Poznańskimi Słowikami”, znany jest w całej Polsce, jak i poza jej granicami. „Poznańskie Słowiki” dają rocznie kilkadziesiąt koncertów. Śpiewały we wszystkich niemal krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Korei Płd. oraz Japonii. Chór występował dla koronowanych głów i prezydentów, a także wielokrotnie dla Papieża Polaka, Jana Pawła II.
Chór wykonuje dzieła mistrzów średniowiecznych, epoki renesansu, wokalno-instrumentalne arcydzieła baroku Bacha i Haendla, utwory klasycyzmu Mozarta, Haydna i Beethovena, romantyzmu Chopina, Schuberta, śpiewa wreszcie kompozycje współczesne.
To był wyjątkowy i niepowtarzalny koncert.



.png)