Brązowy medalista w Mistrzostwach Świata Nordic Walking
W dniu 17-19 czerwca 2022 w Kopalinie gm. Choczewo odbyły się Mistrzostwa Świata Nordic Walking II Wold Nordic Walking Championship, Poland 2022. Naszymi reprezentantami byli Grzegorz Krugiołka , Marcin Klawczyński Klawy oraz Jan Parzybut z Postęp Pniewy Team . Panowie rywalizowali na dystansie 5km. W drugim dniu odbyły się kwalifikacje do finału, gdzie trzeba było zająć max 5 miejsce w kat. lub do 60 miejsca open. Oczywiście ekipa poradziła sobie bez problemu. I tak Grzechu na MŚ zajął 42 open, 34 M oraz 9 w kat. M40 z czasem 00:33:34.25 Jan który zajął 28 open, 24 M i 11 w kat. M50 z czasem 00:32:22.73 oraz Marcin któremu udało się stanąć na podium i zajął 3 miejsce w kat. M30 z czasem 00:33:44.62 Całej trójce udało się być w pierwszej 50 zawodników gdzie do finału na 5 km dostało się prawie 200 zawodników, a łączna liczba na trzech dystansach wyniosła 1000 zawodników. Najszczersze gratulacje dla całej trójki. Wystąpienie w tak prestiżowych zawodach jakim są Mistrzostwa Świata daje powód do dumy. Bardzo cieszymy się że wśród Klubowicze Aktywnie w Pniewach mamy brązowego medalistę Mistrzostw Świata.




.png)