Pamiętaj, złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynku
W Gminie Pniewy zaledwie 35% właścicieli/zarządców budynków złożyło Deklarację dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Obowiązek złożenia deklaracji dotyczy wszystkich właścicieli/zarządców budynków/obiektów, które są ogrzewane.
Właścicielu/zarządco budynku :
1.Termin składania deklaracji dla istniejących źródeł ciepła i spalania paliw mija 30 czerwca 2022 r.
2.Nowo powstałe instalacje należy zgłosić w ciągu 14 dni od daty oddania ich do użytkowania.
Deklarację można złożyć na dwa sposoby :
1.drogą elektroniczną: przez Internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie: www.zone.gunb.gov.pl.
Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób.
2.w formie papierowej: wypełniony formularz można przesłać lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy / Miasta.
Druki formularzy wraz ze wzorami są dostępne na stronie:
www.gunb.gov.pl/stro na/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow.


