Sportowe emocje w Pniewach – sobotnie zmagania triathlonowe
Sobota w Łazienkach Miejskich w Pniewach minęła pod znakiem ogromnych sportowych emocji i zmagań na trasie triathlonowej. Od samego rana zawodnicy rywalizowali w ramach Mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jako pierwsze do walki ruszyły młodziczki, a tuż po nich młodzicy. Następnie przyszedł czas na juniorki młodsze i juniorów młodszych.
Po południu do akcji wkroczyły starsze kategorie – juniorki, zawodniczki U23 i Elity kobiet , a chwilę później panowie w tych samych grupach. Rywalizacja była bardzo zacięta, a na mecie nie brakowało emocji i wzruszeń.
Na Plaży Miejskiej odbyły się dekoracje medalowe , które zwieńczyły zmagania najmłodszych i najlepszych zawodników z całej Polski.
To jednak nie był koniec sportowych atrakcji – o 16:00 wystartowali zawodnicy w kategorii Age-Group bez draftingu, a dzień zakończyły dekoracje medalowe tej grupy .
Pogoda nie rozpieszczała – chwilami słońce, chwilami deszcz i silniejszy wiatr – ale mimo to atmosfera była gorąca, a doping kibiców niósł zawodników do mety.
Wśród kibicujących nie zabrakło także Burmistrza Gminy Pniewy Jarosława Szurki, który zagrzewał triathlonistów do walki oraz wręczał im medale. To był dzień pełen pasji, sportowej rywalizacji i pięknych chwil, które na długo pozostaną w pamięci!




.png)