Strzelanie o tytuł Króla Kurkowego 2025
W niedzielę, 8 czerwca 2025 roku, Bractwo Kurkowe w Pniewach kontynuowało wieloletnią tradycję, organizując coroczne strzelanie o tytuł Króla Kurkowego. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele św. Wawrzyńca, podczas której wierni modlili się w intencji Braci Kurkowych, ich rodzin oraz pomyślnego przebiegu wydarzenia.
Po liturgii Bracia wyruszyli na strzelnicę, gdzie oficjalnie powitali nowych członków Bractwa i kontynuowali uroczystość, rywalizując w strzelaniu.
W wydarzeniu udział wzięli Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki oraz Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka, który wręczył nagrody zwycięzcom strzelania o tarczę Burmistrza.




.png)