Dożynki Parafialne w Pniewach
W niedzielę, 24 sierpnia, w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Pniewach odbyły się Dożynki Parafialne. To wyjątkowy czas, kiedy wspólnota parafialna gromadzi się, aby podziękować Bogu za zebrane plony oraz wyrazić wdzięczność rolnikom, sadownikom i działkowiczom za ich codzienny trud.
Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz Wojciech Słomiński. W uroczystościach uczestniczył Burmistrz Gminy Pniewy, sołtysi oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Barwne wieńce dożynkowe, procesja z darami i wspólny śpiew nadały wydarzeniu podniosły i radosny charakter.
Dożynki stały się nie tylko okazją do modlitwy, lecz także do wspólnego świętowania owoców pracy ludzkich rąk.





.png)