13. edycja rajdu na orientację "Poznajemy Okolicę" już za nami!
Była jak zawsze ciekawa trasa, była wyjątkowo klimatyczna baza rajdu w Krzywa Stajnia, z bardzo gościnnymi gospodarzami i jeszcze dopisała pogoda. Odwiedzili nas w Lubosinku zacni goście - Pan Zbigniew Ajchler, prezes naszego sponsora, RSP Lubosina, Pan Ryszard Napierała, zastępca burmistrza Gminy Pniewy, Pan Ryszard Pacholak, wicewójt Dusznik. Uczestnikom na mecie gratulował też miejscowy sołtys, Jacek Piechocki.
Niezawodnie stawiło się grono uczestników, którzy są na naszych rajdach od zawsze. Pojawili się też nowi amatorzy łazęgi na orientację - i z Sękowa, i z odleglejszych miejscowości, aż po Zieloną Górę. Nie zabrakło też mieszkańców sołectwa Lubosina, Lubosinek, Przystanki - i to spośród nich wyłoniła się zwycięska drużyna - państwo Joanna i Łukasz Szatkowscy. Gratulujemy wszystkim - bo wszyscy rajd ukończyli. Aż 13 drużyn z 16 zdobiło wszystkie punkty kontrolne. Tylko trochę mniej punktów zaliczyły zespoły, w których składzie byli seniorzy i najmłodsza uczestniczka rajdu, dwuletnia Alicja z Tulec. Wszystkie drużyny otrzymały na mecie nagrody.
Sędzią zawodów był niezawodny Stanisław Kaczmarek, który jak zawsze był też budowniczym trasy, a za logistykę odpowiadał Maciej Fliger. W tym duecie działamy już przy rajdzie od piętnastu lat.
Organizatorami rajdu były rady sołeckie: Lubosina, Lubosinek, Przystanki (z osobiście zaangażowanym sołtysem Jackiem) oraz Sękowo (na mecie pracowali sołtys Maciej Kortyla i Tomasz Szulczewski). Głównym sponsorem była RSP Lubosina. Wsparły nas także Gminy Duszniki i Pniewy oraz Berry Group.




.png)