17 września 1939 – Pamiętamy
17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na terytorium Polski. Polacy doświadczyli wówczas licznych represji – tysiące straciły życie, a setki tysięcy zostały wywiezione na Syberię, do Kazachstanu i innych odległych miejsc, gdzie ginęli z powodu mrozu, głodu i chorób.
Dzisiaj przypada 86. rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę. Z tej okazji Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pniewy Paweł Prętki złożyli okolicznościową wiązankę i zapalili znicz pod pomnikiem Bohaterów Walki o Wolność.
.jpg)
.jpg)
.jpg)



.png)