INFORMACJA Z XXXVII SESJI RADY MIEJSKIEJ I POSIEDZENIA WSPÓLNEGO KOMISJI
W dniu 24 lutego br. w auli Liceum Ogólnokształcącego odbyła się XXXVII sesja Rady Miejskiej Pniewy. Obrady poprzedzone zostały wspólnym posiedzeniem komisji w dniu 21 lutego br., poświęconym analizie i zaopiniowaniu projektów uchwał.
Podczas sesji przedstawione zostało sprawozdanie Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Pniewy z działalności Komisji za rok 2021 i informacja o stanie bezpieczeństwa oraz porządku publicznym w Gminie Pniewy.
Przedmiotem obrad było podjęcie uchwał w sprawach:
- wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu nieruchomości,
- ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków ratowników OSP,
- przyjęcia „Raportu z realizacji Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Pniewy na lata 2017-2020 z perspektywą na lata 2021-2024 za lata 2019-2020”,
- przyjęcia „Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Pniewy na lata 2021– 2024 z perspektywą na lata 2025-2028”,
- regulaminu korzystania z samoobsługowych toalet publicznych będących własnością Gminy Pniewy, zlokalizowanych na terenie miasta Pniewy oraz ustalania opłat za korzystanie z toalet publicznych,
- zmiany uchwały w sprawie opłaty targowej,
- ustalenia lokalizacji i regulaminu targowiska miejskiego w Pniewach,
- wyznaczenia miejsca do prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników oraz uchwalenia regulaminu określającego zasady prowadzenia tego handlu,
- wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego na obszarze Gminy Kwilcz oraz Gminy Pniewy,
- rozpatrzenia petycji,
- zmiany uchwały budżetowej na rok 2022,
- zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pniewy na lata 2022-2030
- realizacji z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Województwem Wielkopolskim ścieżki pieszo - rowerowej przy ul. Lwóweckiej w Pniewach.
Przyjęcie uchwały zmieniającej tegoroczny budżet poprzedziło szerokie omówienie propozycji zmian przez Burmistrza Gminy Pniewy Jarosława Przewoźnego.
Ponadto w dyskusji poruszono m.in. tematy:
- oszczędności energetycznych w obiektach oświatowych,
- problemów z ciągłością dostaw prądu w czasie wichur,
- naboru na kolejny rok szkolny i przyszłości Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek SJK.

