1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Dzień 1 marca, obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Dzisiaj o godzinie 12.00 Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny i Przewodniczący Rady Miejskiej Pniewy Krzysztof Matuszak złożyli kwiaty i zapalili znicz przy pomniku Bojowników o Wolność. Święto ma na celu przywracanie pamięci i honoru niepokornych oraz niezłomnych bohaterów. Zadbajmy razem o to, by pamięć o żołnierzach polskiego podziemia przetrwała i była przekazywana kolejnym pokoleniom.



.png)