INFORMACJA Z OSTATNIEJ SESJI RADY MIEJSKIEJ W KADENCJI 2018 - 2024
W dniu 25 kwietnia br. odbyła się LXIV - ostatnia sesja Rady Miejskiej Pniewy w kadencji 2018 - 2024. Obrady poprzedzone zostały posiedzeniem Komisji Rewizyjnej oraz wspólnym posiedzeniem komisji w dniu 26 lutego br., poświęconym analizie i zaopiniowaniu projektów uchwał.
Komisja Rewizyjna pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu Gminy Pniewy za rok 2023.
W części sprawozdawczej sesji zapoznano się ze sprawozdaniem z działalności Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pniewach oraz informacją o współpracy Gminy Pniewy z gminami partnerskimi.
Rada Miejska podjęła uchwały w sprawach:
1) przyznania nagrody Pani Renacie Sobocińskiej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2023,
2) przyznania nagrody Pani Urszuli Woźniak za osiągnięcia w działalności sportowej za rok 2023,
3) wykazu kąpielisk na rok 2024 na terenie gminy Pniewy oraz określenia sezonu kąpielowego,
4) informacji z realizacji „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla gminy Pniewy na lata 2022 -2032” za rok 2023,
5) zwolnienia z obowiązku najmu nieruchomości w drodze przetargu,
6) zmiany uchwały nr LIII/423/23 z dnia 27 kwietnia 2023 r. w sprawie udzielenia Województwu Wielkopolskiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na pokrycie części wkładu własnego w związku z realizacją Projektu pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 368 Międzychód – Szamotuły” w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej+ do 2029 roku,
7) o zmianie uchwały budżetowej na rok 2024,
8) o zmianie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pniewy na lata 2024 – 2032,
9) o zmianie uchwały w sprawie opłaty targowej,
10) o zmianie uchwały w sprawie poboru w drodze inkasa podatku od nieruchomości, podatku leśnego i podatku rolnego od osób fizycznych,
11) o zmianie uchwały w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi oraz poboru opłaty w drodze inkasa.
Istotnym punktem obrad było podsumowanie działalności Rady Miejskiej Pniewy i poszczególnych Komisji w mijającej kadencji.
W imieniu Rady Miejskiej - Przewodniczący Krzysztof Matuszak złożył podziękowania za czteroletnią współpracę Burmistrzowi, Zastępcy Burmistrza, Skarbnikowi, Sekretarzowi oraz pracownikom Urzędu Miejskiego.
W dalszej części Zastępca Burmistrza Józef Ćwiertnia podsumował kadencję 2018 – 2024, prezentując dokonania, które udało się zrealizować w tym okresie, a następnie podziękował Radnym Rady Miejskiej za współpracę. Dziękując, zwrócił uwagę na zaangażowanie i konstruktywną współpracę na rzecz Gminy Pniewy.
.jpg)
.jpg)



.png)