Spotkanie z Sołtysami
W dniu 1 października br. odbyło się spotkanie Burmistrza Gminy z Sołtysami. Na spotkaniu obecni byli Kierownicy Referatów Urzędu Miejskiego w celu wyjaśnienia tematów zgłoszonych przez sołtysów.
Dyskutowano o warunkach oraz o realizacji Funduszu Sołeckiego i zasadach utrzymania obiektów i terenów publicznych na wioskach. Istotnym tematem zgłoszonym przez Sołtysów była sprawa komunikacji publicznej a także kształcenia młodzieży.
Burmistrz zadeklarował, że odniesie się do poruszanych spraw i przedstawi możliwości rozwiązań.
Ponadto poinformował sołtysów o planowanej wizycie studyjnej sołtysów i radnych z partnerskiej Gminy Kościerzyna, w dniach 16-18 października 2024 r.
.jpg)
.jpg)



.png)