Wieczór słowno-muzyczny z twórczością Agnieszki Osieckiej
W piątek 25 października 2024 roku do Biblioteki Publicznej MiG Centrum Kultury Pniewy przybyło liczne grono miłośników poezji. To wszystko za sprawą "Wieczoru słowno-muzycznego z twórczością Agnieszki Osieckiej" przygotowanego przez Pniewskie Stowarzyszenie "PERSPEKTYWA".
Wydarzenie poświęcone było Agnieszce Osieckiej — polskiej poetce, pisarce, reżyserce i dziennikarce. Jej dorobek twórczy sięga ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek w tym utworów takich jak "Niech żyje bal", "Małgośka" czy "Deszcze niespokojne".
Wieczór w wykonaniu naszych lokalnych artystów zainspirował i wzruszył publiczność. Międzypokoleniowa grupa z niezwykłą starannością odzwierciedliła oryginalny charakter utworów Osieckiej.
Scenariuszem i reżyserią dzisiejszego spotkania zajęła się Krystyna Drozdowska-Szychowiak. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka. Poczęstunek dla gości przygotowała grupa gastronomiczna z Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach. Dekoracje na scenę przygotowali podopieczni ŚDS Jawor.
Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu pn. "Wieczór poetycko-muzyczny z Agnieszką Osiecką" dofinansowanego ze środków Gminy Pniewy, którego beneficjentem jest Pniewskie Stowarzyszenie "Perspektywa".





.png)