Święto Policji w Szamotułach
W środę, 16 lipca 2025 roku, odbyły się powiatowe obchody Święta Policji w Szamotułach. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Bazylice pw. Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Stanisława Biskupa w Szamotułach. Po zakończonej liturgii zaproszeni goście wraz z kompanią honorową i pododdziałami udali się w przemarszu na Rynek, gdzie podczas uroczystego apelu wręczono awanse oraz pamiątkowe medale. W gronie wyróżnionych znaleźli się mundurowi z Gminy Pniewy. W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka.
Od godziny 10:30 w Parku Zamkowym odbywał się Festyn Rodzinny z okazji Święta Policji. Mnóstwo atrakcji zachęciło zarówno starszych, jak i najmłodszych mieszkańców do zabawy. Podczas Festynu można było obejrzeć pokazy sprzętu policyjnego, Policji konnej, służb mundurowych, skorzystać ze strefy animacji i zabaw oraz odwiedzić różnego rodzaju stoiska — w tym stoisko przygotowane przez Gminę Pniewy ze wsparciem Pniewskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.
.jpg)
.jpg)



.png)