INFORMACJA Z XX SESJI RADY MIEJSKIEJ PNIEWY
W dniu 27 listopada br. w Bibliotece Publicznej Centrum Kultury odbyła się XX sesja Rady Miejskiej Pniewy.
Podjęto uchwały w sprawach:
1) zgłoszenia sołectwa Rudka do programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”
2) określenia szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania projektu aktualizacji Strategii Rozwoju Gminy Pniewy na lata 2024-2033
3) szczegółowych warunków udzielania stypendiów edukacyjnych, artystycznych lub tematycznych, sportowych i absolwenckich w ramach Pniewskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży
4) podziału Sołectwa Dębina
5) statutu Sołectwa Dębina
6) statutu Sołectwa Buszewko
7) „Programu współpracy Gminy Pniewy z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2026”.
8) o zmianie uchwały budżetowej na rok 2025
9) o zmianie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pniewy na lata 2025-2034
Sesję poprzedziło wspólne posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w dniu 24 listopada br. na którym analizowano i opiniowano materiały sesyjne.
Ponadto w okresie międzysesyjnym odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych, podczas którego zapoznano się z działalnością Centrum Integracji Społecznej Ostoja i Środowiskowego Domu Samopomocy Jawor.


