"Badamy nie tylko mamy" – kobieca solidarność i profilaktyka w centrum uwagi
W sobotę, 24 maja 2025 roku, Rynek w Pniewach zamienił się w przestrzeń troski, wsparcia i kobiecej solidarności. Stowarzyszenie Pniewskie Amazonki „Razem Raźniej” zorganizowało wyjątkową akcję profilaktyczną pod hasłem „Badamy nie tylko mamy”, która przyciągnęła mieszkanki Pniew i okolic.
Głównym celem wydarzenia była promocja profilaktyki zdrowotnej i zwiększenie świadomości na temat znaczenia regularnych badań – nie tylko wśród mam, ale wszystkich kobiet, niezależnie od wieku.
Organizatorki przypomniały uczestniczkom, że profilaktyka ratuje życie. Dlatego – jak zachęcano – warto zabrać ze sobą mamę, siostrę, przyjaciółkę i wspólnie zadbać o siebie. Amazonki odwiedził Przewodniczący Rady Miejskiej Pniewy Paweł Prętki.




.png)