Burmistrz Gminy Pniewy z gratulacjami dla Matki Beaty Mazur
W lipcu br. w Pniewach obradowała Kapituła Generalna Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego – jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu wspólnoty zakonnej. W obradach uczestniczyły siostry z Argentyny, Brazylii, Filipin, Finlandii, Francji, Niemiec, Polski, Ukrainy, Tanzanii oraz Włoch.
Podczas kapituły Metropolita Poznański podpisał dekret potwierdzający wybór przełożonej generalnej Zgromadzenia. Na drugą kadencję tę zaszczytną funkcję powierzono Matce Beacie Mazur.
Dzisiaj Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka złożył Matce Beacie Mazur wizytę, przekazując gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa w dalszym pełnieniu odpowiedzialnej misji.
Kapituła Generalna w Pniewach, miejscu szczególnie związanym z działalnością św. Urszuli Ledóchowskiej, stanowi ważny moment w historii Zgromadzenia i jednocześnie podkreśla znaczenie Pniew jako duchowego centrum Urszulanek na całym świecie.


