Gwiazdkowe turnieje Karate Kyokushin
Dzięki zaangażowaniu i materialnemu wsparciu władz Gminy Pniewy udało się zorganizować zawody, w których bardzo liczny udział wzięły dzieci i młodzież mieszkająca na terenie gminy. W sobotę 26 listopada na sali sportowej OSiR w Pniewach odbyła się pierwsza część turnieju gwiazdkowego w formule kumite. Druga część turnieju, w formule kata, rozegrała się na sali gimnastycznej przy SP nr 18 w Poznaniu we wtorek 6 grudnia. Sędzią głównym zawodów był Shihan Mirosław Kopielski – 5 dan.
W turnieju wzięły udział zarówno dzieci, młodzież oraz dorośli. Kilkudziesięcioosobowa grupa zawodników została podzielona na kategorie według płci, wieku i wagi. W zawodach wystartowało kilkunastu zawodników z UKS Kyokushin Karate Pniewy. Od samego początku atmosfera turnieju była bardzo elektryzująca. Zawodnicy zaprezentowali silną wolę walki w czym bardzo wspierali ich widzowie dopingując okrzykami i brawami.
Turniej był doskonałą okazją aby nauczyć się wzajemnego szacunku, a także podzielić się wiedzą i doświadczeniem. Na zakończenie turnieju zostały wręczone puchary i dyplomy wszystkim zawodnikom, którzy zdobyli miejsca na podium w kategoriach, w których walczyli. Podopieczni Sensei Zbigniewa Malinowskiego z UKS Kyokushin Karate Pniewy zdobyli łącznie 15 pucharów. Miejsca na podium zdobyli sempai: Emila Czekała, Nicola Nowak, Julia Nowak, Lena Nowak, Adam Frelich, Jakub Golcz, Jan Korpik, Bartosz Patela, Tomasz Dobak, Bartosz Zaganiaczyk, Nikodem Schabek, Maciej Dominiak, Stanisław Szajek, Antoni Szajek i Paweł Szulc.
We wtorek 20 grudnia na sali sportowej OSiR w Pniewach zorganizowano zawody dla wszystkich członków pniewskiej sekcji Karate Kyokushin. Dzieci, młodzież i dorośli rywalizowali ze sobą w formule kata i kumite. Wzajemnej rywalizacji towarzyszyły sportowe emocje. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc w swoich kategoriach otrzymali dodatkowe nagrody. Miejsca na podium zdobyli sempai: Nicola Nowak, Lena Nowak, Julia Nowak, Olga Karkowska, Laura Łodyga, Łucja Chamczyk, Emilia Grupa, Zwiezdana Bogdanović, Julia Myśliwiec, Jakub Kandulski, Jakub Golcz, Bartosz Patela, Maciej Bartkowiak, Bartosz Zaganiaczyk, Maciej Dominiak, Michał Korpik, Paweł Szulc, Cyprian Wrembel, Jakub Zuzek, Filip Chamczyk, Iwo Obrodzki, Szymon Cieślarczyk, Jan Barabasz i Antoni Szajek. Rozegrane turnieje z pewnością zostaną zapamiętane przez wszystkich uczestników, a towarzyszące im sportowe emocje na długo pozostaną żywe w ich pamięci. Była to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności i umocnić swoją wiarę w siebie.
Bardzo dziękujemy Burmistrzowi oraz Radnym Rady Miejskiej Pniewy, a także wszystkim osobom, którym na sercu leży harmonijny rozwój fizyczny i psychiczny dzieci oraz młodzieży w przygotowaniu bezpiecznych warunków do profesjonalnej rywalizacji.
OSU!





