III Przegląd Maryjny w Pniewach za nami!
12 października w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy odbył się III Przegląd Maryjny, który po raz pierwszy miał zasięg ogólnopolski. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a udział w nim wzięło blisko 210 uczestników z różnych stron Polski, prezentując różnorodne pieśni maryjne.
Patronat honorowy nad przeglądem objął Arcybiskup metropolita poznański oraz Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka. Koordynatorem wydarzenia była Paulina Królak, która z zaangażowaniem nadzorowała organizację i przebieg całego przeglądu.
Uroczystego otwarcia przeglądu dokonał Burmistrz Gminy Pniewy wspólnie z księdzem Michałem Nowackim. Po emocjonujących występach, podczas których uczestnicy prezentowali swoje umiejętności wokalne, odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Najlepsi wykonawcy zostali uhonorowani pucharami i nagrodami, które wręczali Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Prętki oraz Radni Rady Miejskiej Pniewy.
Przegląd Maryjny w Pniewach to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny, stając się okazją do wspólnego śpiewu i modlitwy w duchu maryjnym.
.jpg)
.jpg)



.png)