Inauguracja roku akademickiego w Nowym Tomyślu
W sobotnie przedpołudnie w nowotomyskiej filii Poznańskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I odbyła się kolejna już, w historii - inauguracja roku akademickiego 2024/2025.
Uroczystość w auli Wydziału Nauk Społecznych i Medycznych w Nowym Tomyślu rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i Senatu uczelni oraz odśpiewania Hymnu Polskiego i Roty.
W uroczystości, oprócz studentów starszych roczników, uczestniczyli również nowoprzyjęci żacy, którzy po tradycyjnym Gasudeamus Igitur złożyli ślubowanie na sztandar Uczelni i zostali immatrykulowani przez Rektora - dr inż. Włodzimierza Usarka, Prof. PAM w obecności Prorektora. dr n. wojsk. inż. Andrzeja Bolewskiego, prof. PAM. Podczas uroczystości najlepsi studenci wyższych lat otrzymali nagrody i wyróżnienia. Wyróżnienie otrzymała również z rąk Kanclerza Założyciela Janusza Musiała mgr Jolanta Naglik – wykładowca na kierunku Pielęgniarstwa w filii w Nowym Tomyślu. W kolejnej części uroczystości nie zabrakło koncertu fortepianowego a także wykładu inauguracyjnego, który wygłosił dr Gerard Tomiak- wykładowca PAM. Interesujący temat wspólnoty lokalnej i potrzeby lokalnej współpracy był komentowany nawet podczas uroczystego bankietu w murach uczelni. W uroczystościach udział wziął burmistrz Jarosław Szurka.
za: PAM - Wydział Nauk Społecznych i Medycznych w Nowym Tomyślu.








.png)