INFORMACJA Z LVII SESJI RADY MIEJSKIEJ I POSIEDZEŃ KOMISJI
W dniu 22 czerwca br. w Bibliotece Publicznej Centrum Kultury odbyła się LVII sesja Rady Miejskiej Pniewy. Obrady poprzedzone zostały wspólnym posiedzeniem komisji w dniu 19 czerwca br., poświęconym analizie i zaopiniowaniu projektów uchwał.
Rada Miejska zapoznała się z informacją o współpracy Gminy Pniewy z gminami partnerskimi.
Podjęto uchwały w sprawach:
1) przystąpienia Gminy Pniewy do projektu pn. „Rozwój Wielkopolskiej Sieci Centrów Usług Społecznych na lata 2023-2026”, realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
w Poznaniu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski,
2) określenia szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania projektu Strategii Rozwoju Gminy Pniewy na lata 2024-2033, w tym trybu konsultacji,
3) przystąpienia do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Pniewy na lata 2023-2033,
4) wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości,
5) wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości,
6) miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy mieszkaniowej w Lubocześnicy,
7) Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Pniewy,
8) określenia zasad udzielania dotacji na sfinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowalnych przy zabytku,
9) regulaminu korzystania z systemu rowerów miejskich w Gminie Pniewy,
10) powołania zespołu ds. zaopiniowania kandydatów na ławników do sądów powszechnych,
11) o zmianie uchwały budżetowej na rok 2023,
12) o zmianie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pniewy na lata 2023-2032.
Ponadto w okresie międzysesyjnym odbyło się posiedzenie wyjazdowe Komisji Rozwoju Gospodarczego. Komisja wizytowała Schronisko Bezdomnych Zwierząt w Przyborówku.

