INFORMACJA Z POSIEDZEŃ KOMISJI I XXXV SESJI RADY MIEJSKIEJ
W dniu 25 listopada br. w auli Liceum Ogólnokształcącego odbyła się XXXV sesja Rady Miejskiej Pniewy. Obrady poprzedzone zostały wspólnym posiedzeniem komisji w dniu 22 listopada br., poświęconym analizie i zaopiniowaniu projektów uchwał.
Głównym tematem sesji Rady Miejskiej była informacja o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2020/2021. Burmistrz Jarosław Przewoźny podkreślił duże znaczenie oświaty w działaniach Gminy Pniewy.
Podjęto uchwały w sprawach:
- „Programu współpracy Gminy Pniewy z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2022”.
- Przyjęcia Gminnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Gminie Pniewy na lata 2022-2024.
- Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii pod nazwą Gminny Program Przeciwdziałania Uzależnieniom w Gminie Pniewy na rok 2022.
- Zasad i trybu finansowania przedsięwzięć związanych z likwidacją wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Pniewy w latach 2021-2022.
- Zgody na zbycie nieruchomości lokalowej w miejscowości Pniewy.
- Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu aktywizacji gospodarczej przy ul. Poznańskiej w Pniewach.
- Dotacji na sfinansowanie prac przy zabytku – budynku kościoła pw. św. Wawrzyńca w Pniewach.
- Wynagrodzenia Burmistrza Gminy Pniewy.
- Diet radnych Rady Miejskiej Pniewy.
- Diet dla sołtysów.
11. Zmiany uchwały budżetowej na rok 2021.
12. Zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pniewy na lata 2021 – 2028.
Punkt interpelacje i zapytania zdominował temat instalacji fotowoltaicznej na budynku Szkoły Podstawowej w Pniewach. W trakcie dyskusji Zastępca Burmistrza Józef Ćwiertnia poinformował, że wbrew krążącej opinii ww. instalacja fotowoltaiczna nie jest samowolą budowlaną.



.png)