INFORMACJA Z XXXVIII SESJI RADY MIEJSKIEJ I POSIEDZENIA WSPÓLNEGO KOMISJI
W dniu 24 marca br. w auli Liceum Ogólnokształcącego odbyła się XXXVIII sesja Rady Miejskiej Pniewy. Obrady poprzedzone zostały wspólnym posiedzeniem komisji w dniu 21 marca br., poświęconym analizie i zaopiniowaniu projektów uchwał.
Sesja rozpoczęła się, zainicjowaną przez Przewodniczącego Rady, minutą ciszy dla uczczenia ofiar wojny w Ukrainie.
Podczas sesji przedstawiona została informacja z działalności Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy. Radni pozytywnie ocenili zarówno zaangażowanie jak i efekty działań Biblioteki na rzecz rozwoju kultury w naszej gminie.
Przedmiotem obrad było ponadto podjęcie uchwał w sprawach:
1) funduszu sołeckiego na rok budżetowy 2023,
2) przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Pniewy na rok 2022,
3) „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Pniewy w 2022 roku”,
4) pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa,
5) zmiany uchwały budżetowej na rok 2022,
Ponieważ kolejna sesja planowana jest na koniec kwietnia, obrady zakończyło złożenie przez Burmistrza Gminy Jarosława Przewoźnego życzeń z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

