Jeszcze raz „Roztańczony Vivaldi”
We wtorek 26 września br, w Centrum Kultury w Pniewach, po raz kolejny wystawiony został „Roztańczony Vivaldi”. Przedstawienie odbyło się niejako „na zamówienie” uczniów SP nr 17 im. J.I. Kraszewskiego w Poznaniu, do których dotarły wieści o wyjątkowym widowisku, przygotowanym przez ich koleżanki i kolegów ze SP w Chełmnie. Chcieli osobiście się przekonać, że muzykę poważną można zobaczyć „oczami wyobraźni”. Naszymi gośćmi była również grupa „Żaby” z pniewskiego przedszkola „MIŚ”. Po przedstawieniu widzowie chętnie zapozowali do wspólnego zdjęcia z młodymi artystami. Spotkanie dwóch szkół i małych przedszkolaków odbyło się w fantastycznej atmosferze i mamy nadzieję, że pozostanie w pamięci na dłużej. Nauczyciele i rodzice młodzieży z Poznania przygotowali dla nich jeszcze jedną atrakcję. Korzystając z gościnności Pani Sołtys Mai Przewoźnej, która udostępniła miejsce rekreacyjne we wsi Lubocześnica, zorganizowali wspólne ognisko z piknikiem na trawie. Pogoda dopisała, humory również, co sprzyjało wesołej zabawie. Aż ciężko było się rozstać.
E. W-S.



.png)