Jubileusz 30-lecia gminy Kościerzyna
1 marca Gmina Kościerzyna świętowała swój jubileusz 30-lecia istnienia gminy Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Świętej Rodziny w Wielkim Klinczu, po czym odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy w tamtejszej Hali Sportowo-Widowiskowej. Gminę Pniewy reprezentował burmistrz Jarosław Przewoźny i Przewodniczący Rady Miejskiej Pniewy Krzysztof Matuszak. Ważną częścią jubileuszowej sesji było wyróżnienie osób zasłużonych dla gminy Kościerzyna. Wśród wyróżnionych znalazł się Burmistrz Gminy Pniewy i otrzymał Złoty Laur. Jest to odznaczenie przyznawane przez Radę Gminy za zasługi dla gminy Kościerzyna, długoletnią aktywność społeczną oraz podejmowanie pożytecznych inicjatyw publicznych.






.png)