Kolarski weekend w Pniewach – sportowe emocje i sukcesy mieszkańców
W dniach 3–4 sierpnia 2025 r. w Pniewach odbył się Kolarski Weekend, który przyciągnął prawie 500 uczestników z całej Polski. Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Klub Biegowo-Sportowy „Aktywnie w Pniewach” odbyło się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Gminy Pniewy Jarosława Szurki oraz Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak.
W ramach imprezy rozegrano cztery wydarzenia: Szosowy Klasyk Pniewy, Indywidualną Jazdę na Czas, Gravel Race Pniewy oraz pierwszy etap RoBajk Vivaldi Gravel – Lato.
Podczas Szosowego Klasyku odbyły się także Mistrzostwa Pniew w Kolarstwie Szosowym o Puchar Burmistrza. Zwycięzcy:
Mistrzostwa Pniew w Kolarstwie Szosowym
Kobiety:
1 miejsce – Marta Kulisz
2 miejsce – Sandra Przybysz
3 miejsce – Ela Zaborowska
Mężczyźni:
1 miejsce – Remigiusz Puk
2 miejsce – Artur Pertek
3 miejsce – Tomasz Puk
W rywalizacji na trasie RoBajk Vivaldi Gravel – Gmina Pniewy również nie zabrakło emocji i sukcesów lokalnych zawodników:
RoBajk Vivaldi Gravel – Gmina Pniewy
Kobiety:
1 miejsce – Aneta Kajak
Mężczyźni:
1 miejsce – Patryk Wesoły
2 miejsce – Przemyslaw Giel
3 miejsce – Marek Zuzek
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, kibicom za stworzenie fantastycznej atmosfery. Gratulacje dla wszystkich startujących i do zobaczenia za rok!




.png)