Koncert Noworoczny w Pniewach
Dzisiejszego wieczoru, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pniewach odbył się Koncert Noworoczny, który zgromadził licznie przybyłych mieszkańców Miasta i Gminy Pniewy oraz zaproszonych gości. Wydarzenie zorganizowane przez Burmistrza Gminy Pniewy Jarosława Szurkę, stało się wyjątkową okazją do wspólnego, muzycznego rozpoczęcia nowego roku.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. senator Jan Filip Libicki i senator Waldemar Witkowski, Wicewojewoda Wielkopolski Jarosław Maciejewski, Starosta Powiatu Szamotulskiego Beata Hanyżak, Starosta Powiatu Nowotomyskiego Andrzej Wilkoński, wójtowie i burmistrzowie sąsiednich gmin, radni Rady Miejskiej Pniewy i radni Powiatu Szamotulskiego, Komendant Powiatowej Policji w Szamotułach, Komendant Komisariatu Policji w Pniewach, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Szamotułach, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, szefowie firm, prezesi, dyrektorzy i kierownicy instytucji, Przełożona Domu Macierzystego Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK s. Justyna Oleś, sołtysi oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Burmistrz, otwierając koncert, skierował do uczestników serdeczne życzenia noworoczne oraz słowa podziękowania.
Podczas koncertu odbył się wyjątkowy moment – Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka oraz Starosta Powiatu Szamotulskiego Beata Hanyżak wręczyli nagrody dwóm niezwykle utalentowanym młodym sportowcom: Maciejowi Szubczyńskiemu oraz Wiktorowi Kaczmarkowi.

Maciej Szubczyński, uczeń Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach, to wybitny młody zawodnik sportów motorowych. Jest Mistrzem Polski SUPER S CUP 2025, a także Wicemistrzem Europy wyścigów samochodowych Swift Cup Europe 2024 w kategorii junior. Od lat z powodzeniem rywalizuje w Poznańskiej Lidze Kartingowej, wielokrotnie sięgając po tytuły mistrzowskie. Jego osiągnięcia są dowodem ogromnego talentu, konsekwencji w dążeniu do celu oraz sportowej postawy opartej na zasadach fair play.
Drugim z nagrodzonych był Wiktor Kaczmarek – uczeń Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach, licencjonowany zawodnik Polskiego Związku Bilardowego i reprezentant Polski. Wiktor jest Wicemistrzem Europy Juniorów U17 w bilardzie, zdobywcą wielu tytułów mistrzowskich na arenie krajowej oraz brązowym medalistą Mistrzostw Świata Predator WPA U17, co czyni go najmłodszym polskim medalistą mistrzostw świata w historii tej dyscypliny. Na co dzień reprezentuje barwy klubu Akademia Bilardowa Rokietnica.
Życzenia noworoczne Mieszkańcom złożyli senatorowie Jan Filip Libicki i Waldemar Witkowski, Wicewojewoda Wielkopolski Jarosław Maciejewski oraz Starosta Powiatu Szamotulskiego Beata Hanyżak, przekazując słowa życzliwości, pomyślności i wszelkiego dobra na nadchodzący rok.

Obecni być nie mogli Minister Sportu i Turystyki Jakub Rutnicki oraz Arcybiskup Zbigniew Zieliński, którzy w przesłanych filmach złożyli Wszystkim życzenia.
Na scenie wystąpił CHILLA QUARTET – zespół, który w niezwykle interesujący sposób łączy brzmienie klasycznych instrumentów smyczkowych z nowoczesnymi aranżacjami i wyrazistym wokalem. Publiczność mogła usłyszeć znane utwory w świeżych, nieoczywistych interpretacjach, które spotkały się z miłym przyjęciem.
Skład zespołu CHILLA QUARTET:
- Joanna Zgrajewska – skrzypce
- Magdalena Środula – skrzypce
- Paulina Lulek-Zielińska – altówka / wokal
- Katarzyna Wrona – wiolonczela
Występ artystek wyróżniał się wysokim poziomem wykonawczym, starannie dopracowanymi aranżacjami oraz dużą wrażliwością muzyczną. Koncert dostarczył słuchaczom wielu emocji – od subtelnych, nastrojowych fragmentów po dynamiczne kompozycje, nagradzane brawami.

Na zakończenie składamy wyrazy uznania i podziękowania wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu i sprawnym przeprowadzeniu Koncertu Noworocznego. Dziękujemy dyrekcji oraz pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pniewach za profesjonalne przygotowanie obiektu, obsługę techniczną i organizacyjną. Wyrazy wdzięczności kierujemy do dyrekcji i zespołu Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy za wsparcie organizacyjne, a także do pracowników Urzędu Miejskiego w Pniewach za zaangażowanie i koordynację działań. Dziękujemy Straży Miejskiej w Pniewach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas wydarzenia. Podziękowania kierujemy również do Restauracji Leonardo za pomoc organizacyjną i poczęstunek oraz do dyrekcji oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Pniewach za współpracę i wsparcie w przygotowaniach.
Z całego serca dziękujemy Zespołowi Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach, a w szczególności pionowi gastronomicznemu, za upieczenie i staranne przygotowanie pięknych, pachnących pierniczków.
Te wyjątkowe słodkości, rozdawane w podziękowaniu za przybycie na koncert, były nie tylko miłym upominkiem, ale także symbolem gościnności, zaangażowania i świątecznego ciepła. Dziękujemy za włożone serce, talent i profesjonalizm.
Z wdzięcznością składamy serdeczne podziękowania całej załodze Środowiskowego Domu Samopomocy „Jawor”, z Panią Kierownik na czele, za przygotowanie pięknych dekoracji oraz wyjątkową aranżację sceny.



.png)