Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego
Jeszcze przed feriami zimowymi odbył się ostatni etap konkursu, który przyniósł niesamowity wynik. Mamy uczennicę z tytułem LAUREATA!
Udział w konkursie kuratoryjnym na tym poziomie wymaga ogromnej wiedzy znacznie wykraczającej ponad podstawę programową i składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Taka forma konkursu przypomina w rzeczywistości maturę z języka obcego nowożytnego.
Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowała Barbara Klimczak, uczennica klasy 8d, która już w ubiegłym roku sięgnęła w tym konkursie po tytuł finalisty. Tym razem osiągnęła jeszcze wyższy wynik.
Tytuł laureata zwalnia uczennicę pani Elżbiety Kotlarz z egzaminu ósmoklasisty z języka obcego i jest przepustką do najlepszych szkół średnich.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!




.png)