Lekcja WOS w Urzędzie Miejskim
Jak funkcjonuje samorząd? Jak wygląda praca burmistrza? Jakie kompetencje ma Rada Miejska? Jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Miejskim? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej w Pniewach, którzy w środę 3 grudnia odwiedzili urząd w ramach „żywej lekcji WOS-u”.
"Wiedza o społeczeństwie" to przedmiot szkolny, który zaznajamia uczniów z podstawowymi zagadnieniami społeczeństwa obywatelskiego. Jednak co innego wiedza teoretyczna i podręcznikowe regułki, a co innego wizyta w urzędzie! Wizyta w urzędzie pozwoliła im zobaczyć od środka, jak działają instytucje, o których na co dzień uczą się z podręczników.
Uczniów przyjął Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka, Zastępca Burmistrza Ryszard Napierała, Skarbnik Gminy Elżbieta Bandurowicz oraz Sekretarz Gminy Justyna Chamczyk. Podczas spotkania opowiedzieli o swojej pracy, codziennych obowiązkach i najważniejszych zadaniach, które realizuje samorząd.
Takie inicjatywy pokazują, jak ważne jest łączenie teorii z praktyką i jak wiele można zyskać dzięki bezpośredniemu kontaktowi z instytucjami publicznymi.




.png)