Orlen na Straży – wsparcie dla OSP Pniewy i OSP Psarskie
W poniedziałek, 22 września 2025 r., w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta gala „Orlen na Straży”, podczas której strażacy z naszej gminy odebrali granty przyznane w ramach programu Fundacji ORLEN.
W tym roku Fundacja ORLEN przeznaczyła rekordowe 20 mln zł na wsparcie dla 368 jednostek PSP i OSP w całej Polsce. Program ORLEN na straży to realna pomoc dla tych, którzy codziennie ratują życie i mienie – na miejscu wypadków, pożarów, katastrof czy klęsk żywiołowych.
Granty zostały przyznane w dwóch ścieżkach:
Dla jednostek PSP i OSP w KSRG oraz tych zabezpieczających strategiczne obszary Grupy ORLEN – z naciskiem na ratownictwo drogowe, chemiczne (w tym gazowe, naftowe, OZE) i reagowanie na skutki zmian klimatu – wysokość grantów: 40 tys., 50 tys. lub 150 tys. zł.
Dla jednostek aspirujących do KSRG – do 50 tys. zł na działania zbliżające je do spełnienia wymogów systemowych.
Przypominamy, że w ramach programu Fundacji ORLEN dwie jednostki z terenu naszej gminy otrzymały dofinansowanie. Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach przyznano 150.000,00 zł, natomiast jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarskiem przyznano 43.700,00 zł.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)



.png)