Pierwsza pomoc
W dniu 9.05.2023r. w Dziennym Domu Seniora odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy prowadzonych przez lekarza Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu p. Marcina Binasia i prezesa OSP w Pniewach p. Adama Zbuckiego. Podczas spotkania w ramach profilaktyki zdrowotnej omawiane były zagadnienia z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dorosłym i dzieciom, numery alarmowe i jak zachować się podczas pożaru. Seniorzy skorzystali z możliwości przećwiczenia nabytej wiedzy na fantomie i zadawania instruktorom pytań na tematy właściwych zachowań w konkretnych sytuacjach kryzysowych, w których każdy może się znaleźć.



.png)