Pierwszy ZLOT MORSÓW w Pniewach
W sobotę 19 listopada 2022 r. w Łazienkach Miejskich odbył się I Pniewski Zlot Morsów, który jednocześnie rozpoczął oficjalny morsowy sezon 2022/2023. W imprezie udział wzięło ponad 100 miłośników mroźnych kąpieli z klubów morsa.
Morsowanie w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Ta aktywność fizyczna stale powiększa grono swoich miłośników. Morsiki chętnie łączą się w grupy i wspólnie zażywają mroźnych kąpieli.
Zlot morsów zorganizowało Bractwo Morsów Pniewy. Patronat objął Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny. To pierwsza tego typu impreza w Pniewach. Dzisiejsza zimowa aura sprzyjała morsowaniu. Dla uczestników warunki atmosferyczne i temperatura wody były rewelacyjne.
Podczas zlotu na uczestników, oprócz samej kąpieli, czekało wiele atrakcji. Wejście do wody poprzedziła energiczna rozgrzewka, którą poprowadziła Joanna Robak. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał DJ PlayZ.
Po kąpieli w jeziorze i saunowaniu, uczestnicy zlotu rozpoczęli wspólne biesiadowanie przy kąciku gastronomicznym. Ciepłe napoje zapewniło Pniewskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.
O bezpieczeństwo uczestników wydarzenia zadbali Strażnicy Miejscy i Ochotnicza Straż Pożarna w Pniewach.

