Podziękowanie za organizację Dożynek Gminnych 2023
„W codziennym życiu rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że otrzymujemy znacznie więcej, niż dajemy i że tylko poprzez wdzięczność życie staje się bogate”.
Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych 2023 w sołectwie Dęborzyce, Buszewo. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do sołtysa Kamila Pogorzelczyka, zakładów pracy działających na terenie sołectwa i Wszystkich Mieszkańców sołectwa Dęborzyce, Buszewo, którzy przygotowali tegoroczne dożynki.
Dziękuję delegacjom sołectw za udział w ceremonii dożynkowej i mszy świętej oraz wspaniałe wieńce złożone na ołtarzu dziękczynnym. Ich wykonanie wymagało dużego nakładu pracy, trudu i zaangażowania wielu osób.
Podziękowania kieruję do sołtysów, którzy z zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie korowodu. Za bezpieczeństwo i porządek podczas całych obchodów dożynkowych pragnę podziękować Straży Miejskiej oraz strażakom.
Dziękuję Przełożonej Sióstr Urszulanek SJK s. Justynie Oleś oraz księdzu Wojciechowi Słomińskiemu za sprawowanie mszy świętej, która była wyrazem wdzięczności mieszkańców naszej gminy za tegoroczne plony, a jednocześnie modlitwą w intencji wszystkich rolników. Dziękuję pocztom sztandarowym, Zespołowi Ludowemu „Katarzynki” i Chórowi Promyki Słoneczne, które nadały liturgii tak uroczysty charakter. Słowa podziękowania kieruję do tych, bez których to święto nie miałoby tak pięknej oprawy, czyli starostów dożynek - Pani Iwonie i Andrzejowi Adamskim.
Wyrazy wdzięczności kieruję do pracowników Urzędu Miejskiego w Pniewach, dyrekcji Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy oraz Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tych dożynek. Dziękuję wystawcom i sponsorom, którzy materialnie i finansowo wsparli tę uroczystość.
Dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi tegoroczne Dożynki Gminne 2023 stały się wspaniałą okazją do dziękczynienia za cały rok pracy naszych mieszkańców oraz do radosnego świętowania.
"Cieszę się, że są ludzie, którzy nie tylko mówią, co powinno być zrobione, lecz po prostu to robią; którzy zjawiają się zawsze tam, gdzie potrzebna jest ich pomoc.”
Za wszystko raz jeszcze dziękuję
Jarosław Przewoźny
Burmistrz Gminy Pniewy

