Pogadanka stomatologiczna z gośćmi z przychodni „Protezka”
31 stycznia 2024 r. dzieci z Przedszkola „Miś" w Pniewach odwiedzili niezwykli goście z przychodni stomatologicznej „Protezka" ( https://www.protezka.pl/ ). Wizyta odbyła się w ramach profilaktyki dentystycznej wśród dzieci. Pogadanka związana z tematyką higieny jamy ustnej prowadzona była z wszystkimi grupami przedszkolnymi według przygotowanego wcześniej harmonogramu. Zajęcia miały na celu upowszechnienie wiedzy o zdrowiu i właściwych zachowaniach mu służących, a także promocję zdrowego stylu życia. Wszystkie obecne w tym dniu przedszkolaki mogły zapoznać się z narzędziami dentystycznymi, a także zawodem dentysty w ramach preorientacji zawodowej. Chętne dzieci zaprezentowały pod czujnym okiem Pań prowadzących, jak powinno się prawidłowo myć zęby. Największą dla dzieci atrakcją spotkań była obecność Pana Ząbka, z którym na koniec dzieci mogły zatańczyć i zapozować do pamiątkowej fotografii. Dziękujemy Paniom z Przychodni Stomatologicznej „Protezka" za spotkanie i tak cenną wiedzę przekazaną przedszkolakom.


