INFORMACJA Z SESJI ABSOLUTORYJNEJE RADY MIEJSKIEJ
W dniu 20 czerwca br. w Bibliotece Publicznej Centrum Kultury Pniewy odbyła się LVI sesja Rady Miejskiej, podczas której Rada Miejska udzieliła Burmistrzowi Gminy Jarosławowi Przewoźnemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2022.
Program sesji zawierał rozpatrzenie raportu o stanie gminy Pniewy za rok 2022 oraz ocenę przez Radę wykonania budżetu Gminy Pniewy. Niniejsze dokumenty omówione przez Burmistrza Gminy oraz jego najbliższych współpracowników i poddane debacie radnych zawierają kompleksowe podsumowanie działalności organu wykonawczego za rok ubiegły na każdym polu jego aktywności. Umożliwiają zapoznanie się z całością działań burmistrza i podległych mu służb w 2022 roku.
Zarówno Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej jak i Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu pozytywnie odniosły się do realizacji budżetu Gminy Pniewy za rok 2022.
Rada Miejska Pniewy podjęła najważniejsze w skali całego roku uchwały dotyczące:
zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Pniewy za rok 2022 oraz jednogłośnie udzielenia Burmistrzowi Gminy Pniewy absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2022.



.png)