Spotkanie Noworoczne 2023
Dzisiaj odbyło się Spotkanie Noworoczne 2023. Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny zaprosił gości do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury. Uroczystość otworzył występ Wiktora Ciebielskiego przy akompaniamencie Szymona Krawczyka. Po powitaniu burmistrz przedstawił podsumowanie minionego roku w Gminie Pniewy.
W drugiej części wydarzenia życzenia składali zaproszeni goście, a wśród nich między innymi Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński oraz posłowie Marta Kubiak, Marcin Porzucek i Jakub Rutnicki.
Jako ostatni w części oficjalnej wystąpił Przewodniczący Rady Miejskiej Pniewy Krzysztof Matuszak, który nawiązał w krótkim przemówieniu do wiersza Wisławy Szymborskiej oraz słów Patronki Naszego Miasta św. Urszuli Ledóchowskiej. Po Przewodniczącym na scenie pojawił się Chór Promyki Słoneczne wraz z dyrygentką s. Danielą Jankowską. Młodzi artyści zachwycili swoim śpiewem a wyjątkowy aplauz gości wzbudziły kolędy grane na dzwonkach.
Po zakończeniu gości na poczęstunek zaprosili właściciele Restauracji Leonardo, Agnieszka i Łukasz Ozorkiewicz.

