Streetballowe granie w Pniewach
W czwartek 13.04.2023 r w ramach XIII Wielkopolskiego Turnieju Orlika na obiekcie OSiR przy ulicy Wolności 20 w Pniewach rozegrano I rundę eliminacyjną koszykówki 3x3 w kategorii chłopców. Do turnieju przystąpiło pięć zespołów. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Szkołę Podstawową z Pniew reprezentowali: Wojciech Witczak, Kacper Budych, Artur Intek, Maciej Kowalski – I drużyna oraz Karol Sobczyński, Paweł Małyszka, Tobiasz Śmigielski, Michał Gotowy – II drużyna. W/w uczniowie na co dzień trenują w Uczniowskim Klubie Sportowym „Pniewiak” , których trenerem jest Pan Przemysław Bosy. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Dawid Bosy, Tymoteusz Witczak (sędziowie boiskowi) oraz Karol Śmigielski, Antoni Cegliński (sędziowie stolikowi).
Klasyfikacja końcowa:
I m – SP 2 Czarnków
II m – SP Pniewy I
III m – SP Szamotuły I
IV m – SP Otorowo
V m – SP Pniewy II
Trzy pierwsze zespoły zapewniły sobie awans do rundy strefowej i w najbliższym czasie rozegrają kolejne spotkania.
Klaudia Buszkiewicz - Michalak

