Wręczenie stypendiów za rok szkolny 2022/2023
Już po raz drugi w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pniewy odbyła się uroczystości wręczenia stypendiów Burmistrza Gminy Pniewy za rok szkolny 2022/2023. Wyróżniono nimi 14 uczniów posiadających ponadprzeciętne osiągnięcia edukacyjne, artystyczne/tematyczne i sportowe realizowane w działalności szkolnej i pozaszkolnej oraz tych, którzy osiągnęli najwyższy średni wynik z egzaminu ósmoklasisty, egzaminu maturalnego i egzaminów zawodowych.
Inicjatorem Pniewskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, który stał się podstawą do opracowania szczegółowych warunków udzielania stypendiów jest Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny.
Do grona stypendystek i stypendystów Burmistrza Gminy Pniewy dołączyli:
Aleksandra Araszkiewicz – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, zdobywczyni Złotej Wrony w rejonowym konkursie literackim, uczennica Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach;
Violetta Góra – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, uczennica Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach;
Jakub Golcz - nieustanne dąży do wiedzy i poszukuje pewności, zgłębia sztukę wyciągania wniosków z założeń – czego dał dowód zdobywając tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Filozoficznego w X. Interdyscyplinarnych Warsztatach Filozoficznych dla Młodzieży oraz zajmując I miejsce w XVII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Matematyka w praktyce” i wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny”, uczeń Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach;
Emilia Franek – nie spoczęła na laurach, jej niesamowita umiejętność „lekkiego pióra” i determinacja spowodowały, że Emilia jest tegoroczną debiutantką na rynku wydawniczym - jej „Międzyświaty” już za kilka dni ukażą się w sprzedaży; zajęła I miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie „W hołdzie bohaterom Ojczyzny” oraz uzyskała tytułu finalistki w XXV Międzynarodowym Przeglądzie Poezji im. Stanisława Andrzeja Łukowskiego „Jesienne Debiuty Poetyckie”, uczennica Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach;
Wiktor Kaczmarek – uzyskał promocję z wyróżnieniem do klasy szóstej, z roku na rok doskonali swój talent i umiejętności biorąc udział w mistrzostwach i lidze bilardowej podnosząc sportowy poziom Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Brodach oraz Polskiego Związku Bilardowego jako jego licencjonowany zawodnik, w minionym roku szkolnym zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Kielcach, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Tomaszowie Mazowieckim oraz II miejsce w Wielkopolskiej Lidze Bilardowej. W wakacje wziął udział w prestiżowym międzynarodowym turnieju PARDUBICE OPEN i VIII Międzynarodowym Festiwalu Bilardowym w Kielcach zajmując wysokie miejsca; uczeń Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach.
Jakub Skrzypczak – stał się stypendystą dzięki determinacji, wytrwałości, sprytowi i sile swoich mięśni zdobywając II miejsce w Mistrzostwach Polski U-15 Szkół Podstawowych w Gomulinie i III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Janowie Lubelskim oraz został powołany do polskiej kadry na Międzynarodowe Mistrzostwa Europy U-15 rozgrywanych na Węgrzech, należy do Stowarzyszenia „Akademia Zapasów” w Nowym Tomyślu, uczeń Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach;
Gabriela Komorowska - absolwentka Szkoły Podstawowej w Nojewie, która rokrocznie osiągała bardzo dobre wyniki w nauce, przypieczętowane świadectwami z wyróżnieniem, uzyskała najwyższy wyniku egzaminu ósmoklasisty;
Barbara Chrapkowska - absolwentka Szkoły Podstawowej w Chełmnie, która minione lata szkolne kończyła świadectwami ze szczególnym wyróżnieniem, zdając z najlepszym wynikiem w szkole egzamin ósmoklasisty; dodatkowo reprezentowała szkołę w licznych konkursach przedmiotowych, sportowych oraz wydarzeniach kulturalnych tańcząc w szkolnym Zespole „Abaris”.
Michalina Głowacz - absolwentka Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach, jest znana wśród lokalnej społeczności z występów recytatorskich i gry na gitarze. Michalina zdała egzamin ósmoklasisty z najlepszym wynikiem w szkole;
Lidia Ren - absolwentka Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach z najwyższym średnim wynikiem egzaminu maturalnego w Liceum Ogólnokształcącym.
Julia Beszterda - absolwentka Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach z najwyższym średnim wynikiem egzaminu maturalnego w Technikum;
Patrycja Dominikowska – absolwentka Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach z najwyższym średnim wynikiem egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie technik logistyk;
Aleksandra Kruszona - absolwentka Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach z najwyższym średnim wynikiem egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie sprzedawca;
Mikołaj Wacławik – absolwent Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach z najwyższym średnim wynikiem egzaminu maturalnego;
Grono nagrodzonych i wyróżnionych uczniów stanowi pozytywny wzorzec dla lokalnego środowiska, a przyznane stypendia umożliwią wyróżnionej młodzieży rozwijanie talentu i zainteresowań, wzmacniając poczucie własnej wartości również w społeczności Gminy Pniewy.
Raz jeszcze serdecznie gratulujemy osiągnięcia tak znakomitych wyników. Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu niesamowitych talentów!
Uroczystość uświetnił występ dzieci z Przedszkola Miś w Pniewach oraz Małgorzaty Chraplak - utalentowanej absolwentki Szkoły Podstawowej w Chełmnie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach, której największą pasją jest śpiew. Nagrała bowiem trzy płyty, na których znalazły się utwory m.in. Anny Jantar, Anny German, Eleni, Ireny Jarockiej czy mieszkającego w Szamotułach Pawła Bączkowskiego.
Podwieczorek został przygotowany przez uczniów Technikum gastronomicznego w Zespole Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach – pod czujnym okiem nauczycielek Pani Katarzyny Żelazowskiej i Pani Małgorzaty Korbeli.



.png)