Sukces sportowy Amelii Wawrzyniak
Amelia Wawrzyniak uczennica klasy 7d Szkoły Podstawowej w Pniewach odniosła wielki sukces w imprezie wojewódzkiej.
19 września w Żerkowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatów Województwa Wielkopolskiego do lat 14 lat w lekkoatletyce, pod nazwą Memoriał im. prof. Bernarda Kobielskiego. Zawody były jedną z trzech imprez, zaliczanych do najwyższej, pierwszej kategorii we współzawodnictwie powiatów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Amelia dotychczas reprezentowała naszą szkołę z powodzeniem w Czwartkach Lekkoatletycznych w Międzychodzie, startując z dobrymi wynikami w skoku w dal i w biegu na 60 m. Od początku tego roku próbowała również poznawać technikę rzutu oszczepem.
W tej konkurencji, czyli w rzucie oszczepem wystartowała w Żerkowie reprezentując naszą szkołę. Mimo tego, że musiała rzucać cięższym sprzętem przeznaczonym dla dziewcząt w wieku 14-17 lat, nie zawiodła i zdobyła brązowy medal.
Magdalena Krystofiak



.png)