Święto Niepodległości
Jutro obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada to bardzo ważny dzień dla wszystkich Polaków. Przypomina on nam o wydarzeniach sprzed 102 laty. Wówczas to Polska po wielu latach niewoli i pod zaborami, odzyskała niepodległość i znowu pojawiła się na mapach. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, uroczyste obchody tego święta musiały zostać w całym kraju ograniczone.

W imieniu pniewskiej społeczności, tradycyjnie Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny i Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Matuszak złożyli kwiaty i zapalili znicz pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

Jednocześnie informujemy, że jutro o godz. 11.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca i pw. św. Jana Chrzciciela zostaną odprawione Msze święte w intencji Ojczyzny.
Obchodząc we własnych domach Narodowe Święto Niepodległości pamiętajmy, o tych którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie swojego kraju.







.png)