Szosowy Klasyk 2025 za nami!
W dniach 2–3 sierpnia 2025 r. odbyła się piąta edycja wydarzenia "Szosowy Klasyk Pniewy", które na stałe wpisało się w kalendarz pasjonatów kolarstwa szosowego w Polsce.
W sobotę, 2 sierpnia na starcie stanęli uczestnicy Pucharu Polski w Maratonach Szosowych, a także zawodnicy walczący w ramach IV Mistrzostw Pniew w Kolarstwie Szosowym o Puchar Burmistrza Jarosława Szurki. Tegoroczna trasa prowadziła przez malownicze tereny Krainy Stu Jezior. Była dynamiczna, technicznie zróżnicowana i jednocześnie niezwykle widowiskowa.
Drugiego dnia zawodów, w niedzielę, 3 sierpnia, na starcie stanęli zawodnicy walczący w ramach Pucharu Polski w Maratonach Gravelowych, rywalizując w indywidualnej jeździe na czas Gravel Race Pniewy. Dodatkową atrakcją był debiut nowego, czteroetapowego cyklu gravelowego – RoBajk Vivaldi Gravel.
Organizatorem zawodów był Klub Biegowo-Sportowy Aktywnie w Pniewach. Wydarzenie zostało zorganizowane pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Pniewy Jarosława Szurki oraz Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak.




.png)