Szydełkowanie w Szkole Podstawowej w Chełmnie
Co można wyczarować szydełkiem ?
W czwartki na szóstej godzinie lekcyjnej w sali klasy II spotykają się dziewczynki i panie, które połączyło wspólne szydełkowanie. Z inicjatywą pierwszego ,,spotkania z szydełkiem” wyszła pani Sandra Piaskowska, która jest pedagogiem specjalnym. Okazało się, że w szkole jest kilka osób, które lubią szydełkować. Na zajęcia zostały zaproszone panie: Jagoda Klar i Karolina Łukaszewska, które wprowadziły dziewczynki w tajniki szydełkowania i podzieliły się swoją pasją. Ogromną motywacją do nauki okazały się prace pani Karoliny i pani Jagody przyniesione na zajęcia.
Pierwsze zajęcia to było tworzenie prostych elementów, takich jak łańcuszek i nauka trzymania szydełka oraz włóczki. Dziewczynki wykazały się dużym zaangażowaniem i chęcią zgłębiania wiedzy. Wśród najmłodszych osób na zajęciach znalazła się również prawdziwa mistrzyni robótek ręcznych: Lenka Martyniec z klasy III, która zaprezentowała swoje prace i zachwyciła wszystkich bardzo sprawnym posługiwaniem się szydełkiem. Lenkę szydełkować nauczyła babcia.
Szydełkowanie to bardzo wartościowe doświadczenie edukacyjne, które rozwija kreatywność i umiejętności manualne.
.jpg)
Ewa Pacharzyńska- Norek



.png)