To był Aktywny weekend dla Aktywnie w Pniewach
2.10.2021 w mieście Sobótka (woj. Dolnośląskie) odbył sie tak bardzo oczekiwany przez środowisko biegaczy 13. PANAS Półmaraton Ślężanski. Z powodu pandemii był on przekładany aż dwukrotnie. Od 2019 Asia, Ania i Ola z Klubu Aktywnie w Pniewach widniały na liście startowej i oczekiwały na start tego wymagającego Półmaratonu. Miesiąc temu dziewczyny otrzymały wiadomość o wznowieniu wydarzenia. Z przyczyn osobistych Ola nie mogła wystarować ale znalazła dla siebie godne zastępstwo koleżanki z Klubu - Marie. I tak w słoneczne sobotnie przedpołudnie o godzinie 10:00 dziewczyny stanęły na starcie wraz z 1311 innymi biegaczami z całego kraju by chwilę później zmierzyć się z dystansem 21,0975km. Trasa Półmaratonu już od pierwszej swojej edycji posiada atest PZLA. Wiedzie wokół góry Ślęży. Jest malownicza ale nie łatwa. Daje dużą satysfakcję, tym którzy ją ukończą. Długość wszystkich podbiegów to 9,3 km. Różnica wysokości najdłuższego (2,1km) podbiegu na Przełęcz Tąpadła to ok. 110m. Jednym słowem bylo co robic! Dziewczyny oczywiscie dały radę i szczęśliwie dobiegły do mety gdzie oczekiwały ich tlumy kibiców oraz najbliższa rodzina. Dzień później reprezentacja Aktywnych, stanęła na starcie naszego rodzimego już XI Biegu Papieskiego, biorąc udział w biegach na 5 i 10 km oraz marszu NW. Finalnie plasując się na : - Ania 2msc Open K 5km, - Marcin 3msc Open M NW - Asia 2 msce K30 5km - Monika 3msc K30 10 km - Sławek 2msc M40 5km - Piotrek 2msc M40 10km. Kolejne zawody w Pniewach już 24.10. to Eliminator Księże Góry. Zapisy https://b4sportonline.pl/eliminator2/


