Trzy dziewczyny zdobyły tytuły Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego!
Dnia 9 stycznia 2026 r. w Krosinku koło Mosiny odbył się najwyższy etap Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, który od wielu lat organizowany jest przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowały trzy uczennice, gdyż pomyślnie przeszły eliminacje rejonowe wyżej wymienionego konkursu.
Na ostatnim etapie należało wykazać się wiedzą geograficzną poznaną w klasie V, VI, VII, VIII oraz znać zagadnienia dodatkowe, sprawnie czytać mapy wszystkich kontynentów oraz Polski, obliczać wszelkiego rodzaju zadania z treścią.
W konkursie brało udział 146 uczniów z całego województwa wielkopolskiego. Pytania były bardzo trudne, polecenia długie i zawiłe. Po sprawdzeniu prac przez organizatora okazało się, że trzem dziewczętom z naszej szkoły udało się zdobyć zaszczytny tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.
Są to następujące osoby:
Dominika Gryka z klasy 8e,
Patrycja Stasik z klasy 8e,
Aleksandra Weimann z klasy 8a.
Uczennice przez wiele miesięcy przygotowywały się do konkursu na kółku geograficznym prowadzonym przez Jolantę Woropaj. Wychowankowie nauczycielki w ciągu jej 39 lat pracy w szkole uzyskali 8 tytułów laureata i 18 tytułów finalisty Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.
Sukces uczennic umożliwia im :
- ubieganie się o stypendium naukowe,
- dostanie się do wybranej szkoły średniej, bo zdobyły cenne punkty uwzględniane przy rekrutacji,
- wpis do specjalnej księgi zasłużonych absolwentów naszej szkoły,
- łatwiejszą naukę geografii na wyższych szczeblach edukacji.
Gratulujemy zdobycia cennych tytułów, życzymy sił w pokonywaniu nowych, ciekawych wyzwań.
J. Woropaj
.jpg)



.png)