Turniej Karate
7 stycznia br. we Wrocławiu odbyła się kolejna edycja turnieju Karate Kyokushin „Ichiban IKO Polish Cup”. W zawodach wzięło udział ponad 400 zawodników z ponad czterdziestu klubów i 12 państw. Klub UKS Kyokushin Karate Pniewy reprezentował sempai Jakub Golcz. Kuba startował w formule kumite, w której dotarł do finału i miał okazję zmierzyć się z bardziej doświadczonym zawodnikiem z Ukrainy. Walka była bardzo wyrównana. W pierwszej część zarysowała się przewaga naszego zawodnika, ale bardziej doświadczony zawodnik z Ukrainy przetrwał kryzys i przejął inicjatywę w walce. Ostatecznie Kuba musiał uznać wyższość swojego przeciwnika i po serii kopnięć mawashi-geri na strefę gedan przegrał pojedynek zajmując tym samym drugie miejsce w swojej kategorii. To był pierwszy start Kuby w tak mocno obsadzonych zawodach. Z każdym startem zawodnicy zbierają cenne doświadczenie, które później procentuje w kolejnych turniejach. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. OSU!


