Uroczystość św. Urszuli Ledóchowskiej – Patronki Pniew
Dziś, 29 maja, w naszym mieście obchodziliśmy uroczystość ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej – Patronki Pniew. To szczególny dzień dla naszej wspólnoty – dzień, w którym łączymy się duchowo, dziękując za dar obecności Świętej w historii i sercach mieszkańców.
Centralnym punktem obchodów była Msza Święta odpustowa w Sanktuarium św. Urszuli, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Zbigniew Zieliński. Uroczystość zgromadziła licznie przybyłych wiernych, duchowieństwo, siostry urszulanki oraz przedstawicieli władz samorządowych. Wśród gości obecny był burmistrz Jarosław Szurka wraz z radnymi, Komendant Komisariatu w Pniewach Dariusz Serwata.
Atmosfera modlitwy, wspólnoty i wdzięczności za św. Urszulę była głęboko odczuwalna. Był to dzień nie tylko religijnej refleksji, ale i radości płynącej z dumy, że taka święta jest naszą Patronką.




.png)