Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i nagród
Wielkopolski Kurator Oświaty zaprosił Nauczycieli, Dyrektorów i Pracowników oświaty na uroczystość wręczenia Krzyży Zasługi, Medali za Długoletnią Służbę, Medali Komisji Edukacji Narodowej, nagród Ministra Edukacji i Nauki oraz nagród Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Uroczystość odbyła się 19 października br. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.
Z Gminy Pniewy zostały wyróżniane następujące osoby:
- Pani Halina Giel i Pani Krystyna Prętka – obie Panie pełnią funkcję pomocy nauczyciela w Przedszkolu Miś w Pniewach i obie otrzymały Medal Złoty za Długoletnią Służbę, który jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa,
- Pani Anna Pupka dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach otrzymała Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty za wprowadzanie działań innowacyjnych w szkole,
- Pani Barbara Schreyner nauczyciel w Przedszkolu Miś w Pniewach otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej, który jest nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej.
Paniom wręczono kwiaty oraz List gratulacyjny Burmistrza Gminy Pniewy, w którym zawarto słowa podziękowania za zauważalne i wybitne osiągnięcia, zaangażowanie i nieznużone wykonywanie swoich obowiązków oraz życzenia zdrowia, pogody ducha, wytrwałości i wszelkiej pomyślności.

