VII Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego
W sobotę 16 marca 2024r. odbył się VII Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego, którego meta znajdowała się na terenie Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Organizatorami wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Chełmnie i Oddział PTTK w Szamotułach. W rajdzie wzięło udział prawie 500 uczestników ze szkół w Nojewie, Baborowie, Obrzycku, Pniewach, Ostrorogu, Bytyniu, Szamotułach, Brodziszewie, Międzychodzie i z I LO w Szamotułach oraz członkowie Klubu KTR PTTK ,,Orły” w Nojewie, Klubu Górskiego ,,Grań” w Poznaniu, Klubu Turystycznego ,,Manowce” w Luboszu. Część grup wędrujących na szlakach prowadzili edukatorzy z Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie.
Na mecie rajdu turyści mogli sprawdzić swoje wiadomości w teście wiedzy krajoznawczej, wziąć udział w konkursie piosenki, wykonać pisankę i palmę wielkanocną. Największym powodzeniem cieszyły się konkurencje sprawnościowe. W Centrum Edukacji można było podziwiać wszystkie ekspozycje i warsztaty ginących zawodów. Rajd "Szlakami Powstania Wielkopolskiego" był doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
Bardzo dziękuję nauczycielom: pani Wiolecie Ciszak, pani Katarzynie Chojnackiej, pani Darii Kucharczuk, pani Ewie Roszyk, pani Iwonie Rój, pani Wiolecie Wieczorek, panu Sławomirowi Kłaczyńskiemu, panu Jackowi Lewandowskiemu oraz rodzicom pani Annie Bartkowiak, pani Agnieszce Danielskiej, panu Zbigniewowi Nowakowi i panu Łukaszowi Wieczorkowi za opiekę nad uczestnikami rajdu i pomoc w organizacji mety.
Do zobaczenia na szlaku!
Ewa Pacharzyńska-Norek
Dyrektor szkoły
.jpg)
https://www.facebook.com/photo/?fbid=895486655708484&set=pcb.895488909041592&locale=pl_PL

