Wręczenia aktów nauczycielom
W tegorocznej, letniej sesji do egzaminu przystąpiło osiem nauczycielek kontraktowych występujących o awans na stopień nauczyciela mianowanego. Sześć z Przedszkola „MIŚ” w Pniewach: Pani Marta Pogorzelczyk, Pani Bernadeta Werner, Pani Adrianna Zajas, Pani Joanna Kawała, Pani Agnieszka Rybarczyk, Pani Agnieszka Witczak oraz Pani Emilia Wrembel - polonistka ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie i Pani Magdalena Gwardyś - nauczyciel wychowawca świetlicy w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach.
W skład ośmiu komisji egzaminacyjnych wchodzili: przedstawiciel organu prowadzącego jako przewodniczący, przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny, dyrektor placówki, w której dany nauczyciel jest zatrudniony, a także po dwóch ekspertów wpisanych na listę ekspertów prowadzoną przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.
Uroczystość wręczania aktów mianowania odbyła się 1 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim Pniewy. Pan Jarosław Przewoźny - Burmistrz Gminy Pniewy najpierw odebrał ślubowanie, a następnie wręczył każdej z Pań akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego wraz z okolicznym bukietem kwiatów.
W tej doniosłej chwili uczestniczyli również Pani Katarzyna Kurek – Brzyk – dyrektor Przedszkola „MIŚ” w Pniewach, Pani Ewa Pacharzyńska – Norek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Chełmnie, Pani Anna Pupka - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach oraz Pani Adrianna Chojan – kierownik Referatu Oświaty UM Pniewy.
Szanownym Paniom Nauczycielkom życzymy nieustającej satysfakcji z kolejnego stopnia awansu zawodowego, motywacji i zaangażowania, aby rzetelnie pełnić swą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.



.png)